8 kwietnia wiceprzewodniczący UED Jacek Protasiewicz brał udział w debacie na antenie radia TOK.FM. Wśród omawianych tematów był niedawny przyjazd Prezydenta Ukrainy do Polski oraz najliczniejsza Rada Ministrów od 1989 roku.

Już na samym wstępie wybrzmiało, że szalenie ważnym jest to jakie będą realne skutki wizyty.

Z moich źródeł wiem, że prace nad konstrukcją ciała, które będzie koordynować prace odbudowy Ukrainy są już na zaawansowanym etapie i na razie Polski tam nie widać – stwierdził nasz poseł.

Wspomniał on również o kwestii wołyńskiej:
Nie oczekiwałbym kajania się czy przepraszania, ale wolałbym aby na konferencji prasowej pod KPRM – o mordach na Wołyniu i ekshumacji – mówił Prezydent Ukrainy, a nie Premier Morawiecki.

Omawiając obecną sytuację polityczną, nie mogło zabraknąć wątku dot. największego rządu od 34 lat. Podczas rozmowy, poseł Protasiewicz wskazał, że Prawo i Sprawiedliwość to rząd braku jakiekolwiek odpowiedzialności.

– Premier wielokrotnie zapowiadał odchudzenie Rady Ministrów, ale w rzeczywistości ministrowie zostają (jak w przypadku ministra Kowalczyka) albo awansują (jak w przypadku ministra Cieszyńskiego). Ta władza to wielka ściema – podsumował.

Zobacz więcej